Mobilný dom plnohodnotne zastúpi i malý rodinný domček

Bývate v paneláku a prestáva vás to baviť. Presne tak to bolo u nás. Ja aj môj manžel sme vyrastali v rodinných domoch. Keď sme sa však dali dokopy, išli sme bývať do mesta, ako inak, kvôli práci. Domy v centre boli pre nás nereálne, pretože sme nemali toľko peňazí naraz. Takže sme zvoli alternatívu, ktorú sme boli schopní zvládať po finančnej stránke. Prenajali sme si byt, v ktorom nás to však absolútne nebavilo.
Po nejakom čase sme sa teda začali obzerať po riešení, ktoré by pre nás bolo reálne a zároveň vyhovujúcejšie. Po krátkom hľadaní sme narazili na mobilné domy https://www.euro-mobilnedomy.sk/.Panelové domy s anténami na streche

Toto riešenie bolo pre nás ako stvorené. Cena menšieho domčeku sa pohybuje okolo desať tisíc eur. V predajniach však nájdete aj omnoho lacnejšie kúsky. Musíte však počítať s tým, že budú trošku menšie a možno i používané, no to im na kvalite neuberá. Samozrejme, že si k tejto cene musíte pripočítať aj cenu pozemku. Na druhej strane je ale veľmi pravdepodobné, že už nejaký menší vlastníte. Možno ste na ňom plánovali záhradkárčiť alebo postaviť víkendový domček. Tak svoje plány prehodnoťte, pretože ak si na neho postavíte mobilný domček, môžete ho využívať aj ako chatu, ale taktiež ako celoročné bývanie. Obrovskou výhodou je, že nemusíte riešiť stavebné povolenia. Ono je to s tými povolaniami trošku zamotané. Ak si dm pripojíte na vodu alebo odpad, tak sa v tom úrady môžu začať rýpať. V našom prípade sme však šli na stavebný úrad a dohodli sa na tom, že mobilný dom nahlásime ako malú stavbu, na ktorú povolenie taktiež nie je potrebné.
Mobilné domy sivej farby postavené vedľa seba v zasneženej krajine
No a ešte k samotnému mobilnému domu. Tie, ktoré sú určité na celoročné bývanie, majú ústredné kúrenie a sú zateplené. Ak teda premýšľate nad tým, že chcete dom obývať po celý rok, určite sa obzerajte po tejto možnosti. Po pripojení na vodu a odpad, bude mobilný dom plnohodnotne nahrádzať ten klasický a murovaný.