Chcem sa s vami podeliť o to najzaujímavejšie, čo som v súvislosti s Japonskom našla:
- V hlavnom meste Tokiu existuje práca niečo ako „natláčač ľudí do metra“. Pracovnou náplňou tohto človeka je natlačiť počas špičky do vagónov metra čo najviac ľudí … hm?
- Nechávanie prepitného v reštaurácii je považované za neslušnosť … hm?
- Počas práce si môžete zdriemnuť. Japonci to chápu tak, že vás práca vyčerpala, lebo je ťažká a máte nárok si pospať … hm?
- Na severe Japonska sú vyhrievané chodníky a cesty … hm?
- Vlaky tu meškajú v priemere iba 18 sekúnd … hm?
- Odchod z práce ihneď po skončení pracovnej doby sa považuje za nedostatok spolupatričnosti k firme, pre ktorú pracujete. Je bežné pracovať niekoľko hodín navyše, v podstate by ste mali odísť až po šéfovi … hm?
- Cez jednu budovu v tejto krajine prechádza diaľnica … hm?
- Pestujú tu aj hranaté melóny kvôli lepšiemu skladovaniu … hm?
- Hotelové izby sú veľmi malé. Štandardná plocha sa pohybuje okolo 8 – 13 m2 … hm?
- Hlasné prejavy pri jedle ako sŕkanie, grganie nie sú neslušné. Naopak. Sú prejavom uznania nad kuchárovým umením … hm?
- Japonská rodina sa v domácnosti kúpe vo vani v jednej vode. Najprv otec, potom mama a nakoniec deti. Ak má rodina hosťa, hosť ide prvý … hm?
- Hora Fuji je súkromným majetkom … hm?
- Japončina nemá pomenovanie pre kalendárne mesiace. Mesiace majú iba čísla … hm?
- Verejné toalety vyzerajú ako palubné počítače. Majú niekoľko funkcií, ktoré si môžete sami zvoliť. Napríklad vyhrievané sedadlo, alebo hudba … hm?
- Mobily majú automaticky zabudovaný núdzový signál, ktorý bude fungovať aj vo vypnutom stave. Spolu so signálom príde správa ako sa máte zachovať … hm?
- Rozbaliť si darček v prítomnosti darcu je neslušné … hm?
- Na školách neupratujú upratovačky, ale žiaci. Preukazujú tak úctu škole a učia sa zodpovednosti za priestor, v ktorom žijú … hm?